Prague, Czech Republic
+420 734 691 486
locolab.info@gmail.com

Stavebnice lokomotivy 365.0

POZOR! stavebnice je dimenzována na pojezd BR23( 04120 A) od firmy ROCO Tendry jsou dimenzovány na tendr od lokomotivy BR57, kde jsou hnané všechny tři nápravy (např. katalogové číslo :04116A) Lokomotivu BR57 ale nebudete mít zbytečně. Na pojezd BR57 můžete postavit naší parní lokomotivu 534.0 s tendrem 935.1 na pojezdu tendru z BR23.

Jelikož je 3D tisk stavebnic nový, níže uvádíme pár rad pro stavbu.

Model doporučujeme lepit vteřinovým lepidlem kromě oken. Na okna je ideální použít Revell Contacta a stříkačku s jehlou.

Jednotlivé díly stavebnice obsahují podpěry, bez kterých je nelze vyrobit. Třebaže jsou dimenzovány tak, aby nezasahovaly do pohledových částí, není možné se tomu zcela vyhnout. Doporučujeme tedy podpěry neodlamovat ani neštípat, ale odbrušovat je. Předejdete tím odštípnutí materiálu tam, kde nechcete. Pokud se tak stane, materiál můžete opět přilepit vteřinovým lepidlem nebo vykytovat. Jelikož je model tisknut v jednom kuse a ve speciální šikmé pozici, je nutné model na spodku ukotvit vícero podpěrami, a proto zde může docházet k menším deformacím rovných ploch. Opravy jsou jednoduché, a to broušením, překytováním nebo kombinací obou. Model doporučujeme přestříkat plničem dle vlastního uvážení.

Jedná se o stavebnici pro pokročilejší modeláře!

  • Je zakázáno jakýmkoliv způsobem stavebnice LocoLab formovat nebo jinak kopírovat!
  • Na veškeré produkty LocoLab se vztahují autorská práva!

Krátké informace ke stavebnici:

365.0 je standardně dodávána s tendrem 818.0. Stavebnice je určena na pojezd BR23/, který je potřeba upravit pro zapasování do 3D tisknutého těla lokomotivy 365.0. Pod boudu lokomotivy je umístěna naše speciální kinematika pro parní lokomotivy, jež bude nadále kompatibilní s ostatními tendry naší výroby.

Tendr 818.0 je konstrukčně řešen přeskládáním motoru a ozubených kol z BR57, proto je zde nutné, aby tendr BR57 měl tři hnané nápravy. Tendr se skládá zespoda, a to prvně motor a poté složená převodovka. Motor má vůli a lze ho optimálně nastavit a přitlačit na ozubená kola tak, aby měla převodovka volný chod (zde složení převodovky a přitlačení motoru na ozubené provádějte velice opatrně). Samotné složení převodovky bude popsáno ve foto-návodu a je potřeba pouze dokoupit 2,5 mm kulatinu, na kterých budou ozubená kola osazena. Standardně platí, že veškeré převodovky chtějí zaběhnout, nejlépe na sucho.

Stavebnice je dimenzovaná pro zkušené modeláře. Některé části stavebnice vám dávají variabilitu, proto je na vás, zda některé části na stavebnici zaměníte, nebo si jinak naší stavebnici upravíte.

Stavebnice 365.0 obsahuje:

  • tělo 365.0 (SLA tisk)
  • veškeré doplňky (SLA tisk)
  • leptané doplňky
  • převodovku pro tendr 818 – ozubená kola a motor se použije z BR57 (04116A)

Boudu lze zvolit vysokou nebo nízkou.

stavebnice tendru obsahuje lepty + doplňky

Tendr 818.0 lze zvolit nýtovaný nebo svařovaný.

stavebnice tendru obsahuje lepty + doplňky

Stavebnice neobsahuje:

  • pojezd BR23/ BR57
  • přední a zadní běhoun

Cena : 5300 Kč (Očištěný 3D tisk od podpor +1100Kč)

Návod na stavbu zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *